TAJEMSTVÍ ŽENSKÉHO PÁNEVNÍHO DNA
pohledem západu a východu

celodenní kurz pro laiky i odbornou veřejnost

(akreditováno MŠMT)

Oba kurzy Tajemství I. i II. propojují pohled západní fyzioterapie a psychosomatiky, 

ale i tisíce let prověřené znalosti východních nauk. 


Dobrá zpráva, některé pojišťovny přispívají na pohybové aktivity až 700 Kč. Zeptejte se ve své pojišťovně. ČPZP část proplácí při ceně nad 1500 Kč. 


Ženské pánevní dno je úžasné, živoucí a přináší nám radost. Přijď se do něj zamilovat a objevit, proč je ve většině kultur vnímáno jako posvátné.

Při práci s pánevním dnem vycházím z metody 3x3 dle Renaty Sahani Tajemství pánevního dna I. a II. z pohledu západu a východu. Tato metoda pečuje nejen o fyzickou rovinu ženy (svaly, kosti), ale také o rovinu emoční (pocity) a energetickou (mám energie málo, moc?).

Typicky ženské potíže a onemocnění se často řeší okamžitou operací, či užíváním antikoncepce nebo jiné hormonální léčby, analgetik nebo antidepresiv. To však vede při dlouhodobém užívání k řadě potíží a různým vedlejším účinkům. Žena tak často přestane úplně vnímat své tělo.

V dnešní době naštěstí existuje množství metod, které dokáží upravit nejen hladinu hormonů, ale také Vaši náladu, snížit bolest a získat o svém těle opět povědomí.

Tajemství pánevního dna I.


Tento kurz je vhodný jako primární i sekundární prevence, tedy jak pro zdravé ženy, tak i pro ženy, které již potíže s pánevním dnem mají. (Ideálně pro celou generaci žen: babička - maminka - dcera)

Naučíte se správně cvičit svaly pánevního dna v jednotlivých vrstvách, najdete svůj střed, osvojíte si dýchání během cvičení, naučíte se cviky na močovou inkontinenci, cviky proti poklesu pánevního dna i cviky na uvolnění emocí z pánve. 

Dozvíte se, jaké emoce ukrýváte ve vaší pánvi a jak to souvisí s vaším zdravím v této oblasti.  

Spojením západu a východu se pro vás stane cvičení úplné, účinné a bezpečné. Dozvíte se spoustu nových informací, zasmějete se, možná si popláčete a dostanete skripta na doma. :) 


Co Tě čeká a nemine na Tajemství I.?


 • Fyzická rovina
 • Jemné a nenáročné cviky k posílení i k relaxaci pánevního dna, díky kterým konečně své pánevní dno najdeš, naučíš se ho používat jako dýchací sval i v běžných denních činnostech (při úklidu, sportu, kýchnutí, atd.).
 • Emoční rovina
 • Bioenergetická cvičení na tzv. pánevní pancíř. Naučíš se ze svého pánevního dna uvolnit emoce (ze kterých se dle psychosomatiky stávají nemoce). Objevíš pánevní dno jako svůj emoční barometr a zdroj tvořivosti i intuice.
 • Energetická rovina
 • Práce s pánevním dnem jako s ženským energetickým čerpadlem. Dozvíš se o PC pumpě a jejím použití, o ovariálním dýchání, kundalini energii i to jaký má význam 1. a 2. čakra pro ženy. Zjistíš, proč je pánevní dno zdrojem síly a jak tuto sílu můžeš využít ve své každodennosti.

S čím ti kurz pomůže?

 • ve fyzické rovině ti pomůže s funkční neplodností (když nemá žena ani partner žádné medicínské překážky a přesto se jim nedaří otěhotnět), pokud máte potíže po vysazení hormonální antikoncepce, máte bolestivou menstruaci, trpíte premenstruačním syndromem, máte pokles pánevního dna, prolaps (bolesti v kříži, blokády SI skloubení), potíže po hysterektomii (odnětí dělohy), cysty, myomy, polycystické vaječníky, klimakterium a jeho těžkosti (návaly, psychické potíže, řídnutí kostí), inkontinence (únik moči - po porodu, v klimakteriu, vlivem stresu apod.), poporodní traumata, endometrióza, nespokojenost v sexuálním životě, nedostatečný sexuální prožitek, frigidita, anorgasmie, problémy se štítnou žlázou, chronická zácpa.
 • v emoční rovině ti pomůže s nalezením ženské síly, kontaktem sama se sebou, se zpracováním emocí - studem, vztekem, strachem (například po potratu nebo při dlouhém čekání na vytoužené miminko), s objevením chuti do života, ženského sebevědomí, vitality, zkvalitnění pohlavního styku.
 • v energetické rovině ti pomůže s nalezením své ženské síly (sexepílu), s úpravou hormonální hladiny vaječníků, s otěhotněním.

Kurzy jsou primární prevencí (předchází vzniku) a sekundární prevencí (brání znovu navrácení vyléčených potíží).

O vhodnosti kurzu se informujte u svého ošetřujícího lékaře. Kurz je veden v rámci body and mind cvičebních aktivit a jako seberozvojový a sebepoznávací seminář.

Harmonogram kurzu Tajemství I.

Tajemství pánevního dna II. 

Pokročilé techniky práce s pánevním dnem, funkční a zdravé patro krku a chodidel, obě v souvislosti s pánevním dnem. Břicho a diastáza. Jizvy hráze.

Tajemství II. je zaměřeno na 3 patra těla - krk, pánev, chodidlo

Proč? 

Protože často potíže nejsou tam, kde jdou vidět, ale na místech vzdálených. 

Jak to? 

Souvisí to nejen se svalovým zřetězením, ale i s psychosomatikou a energetickou rovinou a o tom všem si povíme na kurzu a zažijete si to na vlastním těle.

Všimly jste si například, že když máte gynekologické potíže, máte současně potíže v patře krku (angína, štítná žláza, problémy se sebevyjádřením, oslabení hlasu, zhoršení zpěvu třeba při menstruaci atd.)? 

Nebo, že je naše pánev propojena také s chodidly - svaly nožní klenby nebo třeba s vybočenými palci? 

Naše nohy, nás uzemňují - věnujte jim ve své životě pozornost. (bosoboty, atd.)


Co Tě čeká a nemine na Tajemství II.?

 • Pokročilé varianty cvičení pánevního dna.
 • Zapojení pánevního dna v rámci hlubokého stabilizačního systému.
 • Patro krku:
 • Fyzická rovina - stabilizace krční páteře, čelisti; Emoční rovina - bioenergetická cvičení na téma komunikace a sebevyjádření - uvolníme emoce z oblasti krku; Energetická rovina - lebeční a pánevní čerpadlo v praxi
 • Patro chodidla:
 • Fyzická rovina - zdravá chodidla; Emoční rovina - jak si stojím v životě; Energetická rovina - uzemnění a jeho důležitost při práci s energií
 • Břicho a diastáza:
 • Cviky, emoce břicha jako centra života
 • Jizvy hráze a péče o jizvu v rovině fyzické, emoční a energetické

S čím ti kurz pomůže?

 • V patře krku ti pomůže s bolestmi krční páteře, s poruchami štítné žlázy, s emočním problémem sebevyjádření - málo, moc, s uměním říkat NE, nebo si říci o to, co potřebuješ, spolupráce PC pumpy s pumpou lebeční.
 • V patře chodidel ti pomůže s plochou nohou i vybočeným placem, s necitlivým či nefunkčním  chodidlem, s uzemněním, s životní stabilitou i stabilitou v tvých postojích.
 • V patře pánve se naučíš pokročilé varianty technik z Tajemství I.,  zvýšíš ve svém pánevním dnu vůli, naučíš se nová bioenergetická cvičení pánve, které poté můžeš volit podle aktuální nálady.

Kurzy jsou primární prevencí (předchází vzniku) a sekundární prevencí (brání znovu navrácení vyléčených potíží).

O vhodnosti kurzu se informujte u svého ošetřujícího lékaře. Kurz je veden v rámci body and mind cvičebních aktivit a jako seberozvojový a sebepoznávací seminář.

Harmonogram kurzu Tajemství II.


Škola pánevního dna - metoda 3x3 od Renaty Sahani: je akreditovaná MŠMT a je skvělá pro každou ženu, protože se nezabývá pouze svaly a orgány, ale také rovinou hormonální, emoční a energetickou. Propojuje západní a východní pohled na pánevní dno a ženu jako takovou.

Pro koho je tato metoda vhodná?

 • preventivně pro všechny dívky a ženy, které se touží přiblížit ke svému ženství,
 • dospívající dívky, které se zde naučí pracovat se svým ženským tělem,
 • ženy, které plánují miminko,
 • ženy, které jsou po porodu,
 • ženy, které jsou v klimakteriu,
 • ženy, které touží po hlubším sexuálním prožitku se svým partnerem,
 • ženy, s jakýmkoliv problémem v této oblasti,
 • ženy, které zajímá psychosomatika.

Jak cvičení či terapie pánevního dna probíhá?

Skupinová péče:

 • pravidelně pořádám skupinové kurzy Tajemství pánevního dna I. a II. pohledem západu a východu - Metoda 3x3, obohacené o moji osobní esenci:) 
 • celodenní kurz od 9.-17.hod.

Individuální péče:

 • hodinová terapie s fyzioterapeutkou, která je cílená přímo na Vaše potíže a potřeby. Na individuální péči můžete přijít jednou, nebo docházet pravidelně dle potíží. (55 minut = 550 Kč.)
 • Pokud jste absolvovala celodenní kurz Tajemství pánevního dna a toužíte si informace oživit a zacílit na Váš konkrétní osobní problém, nabízím Vám: 3x následnou individuální péči v hodnotě 1500 Kč - proti běžné hodině fyzioterapie tak získáte celkovou slevu 150 Kč.

Aktuální kurzy, ceny kurzovného, volná místa a možnosti přihlášení:

Klikněte na tlačítko u vybraného místa a termínu a přihlaste se. Místo máte jisté po zaplacení platby. Počet míst je vždy omezen daným prostorem. 

Kurzovné pro r. 2019


Tajemství I., nebo Tajemství II. samostatně  

1 den = 9. -17. hod.

REGION............. 1.900 Kč /76eur/
Praha, Brno, Bratislava .......... 2.300Kč /92 eur/


Tajemství I. + II. dohromady /zvýhodněno/ 

- celá Metoda 3x3, 2 dny 

- vždy od 9. - 17.hod.


REGION .......... 2.900Kč /116 eur/
Praha, Brno, Bratislava.......... 3.900Kč /156 eur/


TPD I. 

- soukromé hodiny 6 x 550 Kč (3300 Kč)

- totéž přes skype + 1 osobní hodinové kontrolní setkání zdarma (celkem 3300 Kč)

TPD II. 

- soukromé hodiny 6 x 550 Kč (3300 Kč)

 - totéž přes skype + 1 osobní hodinové kontrolní setkání zdarma (celkem 3300 Kč)

V případě zájmu uskutečnění kurzu ve Vašem městě mě prosím kontaktujte na e-mail:

vasefyzioterapeutka@email.cz

Přijedu kamkoliv, kde se sejde 10 žen. (Třeba z práce, z rodu, kamarádek, jako svatební dar atd.)

Kurzy probíhají v sobotu a v neděli, ale mohu za vámi přijet i kdykoliv v týdnu. Pro objednané skupiny mimo ČR pořádám vždy oba kurzy zároveň:

Tajemství pánevního dna I., II. 

Kde: zvolíte si sami:)

Kdy: soukromá skupina dle dohoty :)


Tajemství pánevního dna I., II.

Kde: Uherské Hradiště, Akropolis, z.s., Stará Tenice 1195

Kdy: bude vypsán náhradní termín v 9.-17.hod.

Cena za oba kurzy: 2900 Kč/156 eur

Cena jednotlivě: 1900Kč/76 eur


Tajemství pánevního dna I., II.

Kde: Újezd u Brna, Rybářská 1001, 66453

Kdy: 22.-23.5.2021 v 9.-17.hod.

Cena za oba kurzy: 2900 Kč/156 eur

Cena jednotlivě: 1900Kč/76 eur

Udělejte radost svým blízkým a kupte jim kurz jako dárek. Vyberte si z dárkových poukazů tady>>
Stále se nemůžeš rozhodnout? Podívej se, co na kurz říkají ženy:

Co říkají o kurzu Tajemství pánevního dna ženy?

Oli:

Krásny deň, Alenka,
dala som si trochu času, aby som nechala doznieť nadšenie po tvojom kurze. Dokážeš ľudí krásne uvolniť a ja som sa cítila po dlhej dobe ako nabudená a mala som ešte niekoľko dní euforickú náladu. 

Takže ženičky ak ste smutné a utiahnuté, tak šup šup k Alenke na kurz:-)
Posunula si pozornosť nášho emočného sveta do panvového dna a ja som prežila veľa aha momentov.
S panvovým dnom som sa naučila automaticky pracovať a je to super.
Je to nový a krásny pocit dýchať si do svojho ženstva a cítiť sa so sebou láskyplne.
Alenka želám ti, aby si slnko svojej duše šírila stále ďalej, pretože je prirodzené a veľmi dobre sa prijíma :-) S veľkým objatím, vďačnosťou a s láskou OLI

Miri:

Ahoj Ali, mockrát děkuji za tu nádhernou zkušenost, bylo to pro mě osobně nesmírně silné, propojuje mě to s ostatními zkušenostmi, kterých se mi aktuálně dostává 😊. Určitě vše bude dojíždět, cítím to fakt velmi silně. Děkuji moc za ženy, jako jsi ty a za to krásné sdílení, které nás všechny posouvá dál v se/vědomí 😊. Krásné jarní dny ti přeji! Miri

Hanka Andratschke:

„Alenko, moc děkuji za báječnou neděli strávenou s tebou na semináři Tajemství pánevního dna v Nesovicích. Jako fyzioterapeutce mi bylo jasné, kde pánevní dno je, jaké jsou tam svaly, co dělají, co nedělají, co mají dělat a nedělají. Téma pánevního dna je v dnešní době populární a každý chce na něj zacílit cviky. Odborná veřejnost zná a poradí, včetně mě, ale cítila jsem, že to nestačí. A tajemství mi bylo odhaleno. Tělo vnímám jako dar a vždy mi ukápne slza-štěstí,dojetí, jak je nesmírně inteligentní. Co všechno nám říká a my neposloucháme. Jak je plné emocí a energií. A jak si můžeme pomoci emoce vyčistit a nabít se energií. Žít život v souladu sama se sebou. Je to pro mě krásná cesta sebepoznání. Děkuji i za tvůj příjemný hlas provázející celým dnem. Krásné dny, Hanka A."

Hana Kamenská:

„Krásný večer, milá Aleno. Mockrát děkuji za váš povzbudivy e-mail, který mi znovu oživil vzpomínky na smysluplně prožitou neděli. Kurz mi především přinesl dosud neobjevené vědomí, jak důležité je napojení se sebe sama skrze pánev. Odnesla jsem si nové impulsy, jak procvičovat pánevní dno nebo doslova setřást ze sebe negativní emoce, a navíc v prostředí žen (jogínek, fyzioterapeutek) velmi inspirativních. Se srdečným pozdravem a přáním mnoha zdaru na vaší objevné cestě, Hana"

Hana Munduchová:

„Dobrý den milá Aleno, uplynul týden od semináře a já jsem velmi vděčná mojí dceři Hance za to, že jsem s ní mohla tajemství pánevního dna absolvovat. Byl to velice příjemný den, den plný nového poznání o našem pánevním dně. Vám chci poděkovat za pečlivý a pro mě srozumitelný výklad, díky kterému jsem se posunula zase o kousek dál v péči o moje tělo a zdraví. Se srdečným pozdravem, Hana Munduchová"

Eva D.:

„Jediné, co Ti mohu říct, je fakt, že do té neděle jsem si celý život neuvědomovala, že mám nějaké pánevní dno. Vždycky jsem řešila ostatní části těla, ale o pánevním dnu jsem nikdy nepřemýšlela. Už jenom za toto zjištění jsem Ti vděčná. Nebyl to pro mě ztracený čas, naopak to byl čas příjemně strávený a proto za něj velký dík. Srdečně Tě zdravím! Gerda E.D."


Vaše nejčastější otázky:


1.) Jak se mohu na kurz přihlásit?

Jednoduše, vyplňte si formulář na mých stránkách tady >>

a do poznámky uveďte místo a termín kurzu. Poté vám přijde na váš e-mail faktura, pro jejímž uhrazení s vámi 100% počítám a místo máte tedy zajištěno.


2.) Pokud mám již zdravotní potíže, mám přijít rovnou k vám na kurz nebo nejprve k lékaři?

Nejprve běžte k lékaři, který vám doporučí fyzioterapii, kde můžete absolvovat cvičení zaměřené na fyzickou rovinu. Výhodou je, že ji můžete absolvovat zdarma na zdravotní pojišťovnu. Pokud cítíte, že vám pouze fyzická rovina nestačí, přihlaste se na kurz, kde se dozvíte informace o emoční a energetické složce, kterou je důležité neopomíjet. Kurz je tedy ideálním doplněním klasické léčby, protože vás naučí pracovat s emocemi i s energií a vy tak získáte nový rozměr a hluboké pochopení i přijetí svého pánevního dna.

Pokud vám dal lékař brožurku na inkontinenční vložky nebo cvičení, které nepomáhá, je třeba začít s komplexním přístupem.


3.) Má smysl jít na kurz, když už jsem po operaci?

Určitě ano. I v nemocnici se po každé gynekologické operaci i před ní doporučuje fyzioterapie pánevního dna, protože tak pomůžete svému tělu v rychlejší regeneraci a uzpůsobení se novým podmínkám v malé pánvi. Díky kurzu se také dokážete vypořádat s celým emočním procesem, který pravděpodobně vedl k operaci, protože zdravá žena operaci nepotřebuje.


4.) Nechci mluvit o svých intimních tématech před skupinou.

Nevadí. Nikdo na vás nebude tlačit. Možná se to na kurzu změní a možná budete celou dobu mlčet. Vše je v pořádku. Pokud však cítíte nepohodu i tak, objednejte se na individuální kurz. 


5.) Nemohu si tento kurz finančně dovolit.

Zeptejte se ve své zdravotní pojišťovně, většina pojišťoven kurz alespoň částečně proplatí v rámci prevence (stejně jako například wellnes, bazén, masáže, apod.) 


6.)Mám malé dítě (kojím), nemůžu na 2 dny z domu.

Pokud máte šikovného tatínka a kurz se koná ve vašem městě, může se o miminko zatím postarat a nosit vám ho pravidelně na kojení. Nebo se můžete objednat na individuální kurz.


7.) Je kurz i pro mě, když už mám problémy s únikem moči nebo je vhodný pouze jako prevence?

Na každém kurz je hodně žen s těmito potížemi, takže neváhejte přijít. Často zde zjistíte, že se nejedná jen o fyzický problém, ale že je třeba upravit i rovinu emoční a energetickou.